Pörzse Sándor

porzse_sandorPörzse Sándor jobbikos országgyűlési képviselő, a Barikád magazin főszerkesztője, volt műsorvezető és a Magyar Gárda egyik alapító tagja.

Pályafutása

1984-ben szerzett felsőfokú reklámszakemberi végzettséget a Magyar Kereskedelmi Kamara Külkereskedelmi Reklám és Propaganda szakán. Médiapályafutását 1989-ben, sportújságíróként, a Magyar Rádió sportosztályán kezdte, később dolgozott a Danubius, a Calypso és a Bridge kereskedelmi rádióknál, majd a Magyar Televízióban. 2002-ben az induló Hír TV egyik alapító műsorvezetője volt, végül az Echo TV-hez igazolt, ahol 2009-ig vezetett saját műsort, időközben részt vett a Magyar Gárda megalakításában. A televízió elhagyását politikai okokkal indokolta, állítása szerint több interjúja sem kerülhetett adásba, és érzése szerint „elfogyott körülötte a levegő”. 2010 januárjától a Barikád magazin főszerkesztőjeként tevékenykedik, majd ugyanebben az évben parlamenti képviselő lett a Jobbik színeiben, a párt 2014-es országos listájára viszont már nem került fel.

Baloldali kötődései

Pörzse 1998-ban részt vett az MSZP kampányában (az általa propagált jelölt, Bársony András 1975-től az MSZMP taja volt.) Az Atv újságíróinak kérdésére a képviselő először tagadta, hogy a szocialistáknak dolgozott volna. Miután nyilvánosságra kerültek olyan felvételek, amelyeken Pörzse az MSZP kampányrendezvényein látható, bevallotta, hogy egy akkoriban működő „rendezvényszervező irodán keresztül gázsiért elvállalt ezt-azt.  egy rendezvényszervező irodán keresztül gázsiért elvállalt ezt-azt.”

Nézetei

Pörzse szerint „világméretű zsidó összeesküvésnek vagyunk a tanúi, amelynek célja Magyarország gyarmatosítása és erőforrásainak ellopása.” Ebbéli nézeteit Pörzse a Judeologie.com nevű lapban fejtette ki 2012 februárjában.

2012 Augusztusában árulónak nevezte korábbi képviselőtársát, Szegedi Csanádot, mondván, „ha Egerben lettem volna várvédő. Ha megtudtam volna, hogy valamelyik nagyszülőm török, biztosan nem ajánlottam volna föl kardom a szultánnak, és biztos, hogy nem ordítottam volna a müezzinnel Allah dicsőségét. Mert onnan már csak egy lépés lett volna, hogy meggyalázzak mindent, ami a többi várvédőnek szent, és szent volt nekem is egykoron.” Szegedi ezt azzal váltotta ki, hogy miután fény derült zsidó származására, ellátogatott meglátogatta Köves Slomót, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezető rabbiját, és elnézést kért azért, ha az elmúlt időszakban olyan kijelentést tett, amellyel esetleg megbántotta a magyarországi zsidókat.

2013-ban egy parlamenti vita során utalt képviselőtársa, Steiner Pál vélt zsidó származására: “Ha Mika Hakinent, Steiner Pál képviselőtársamat meg engem, hármunkat elképzelni unokatestvérek, hát azért ez bizony nehéz… sokan kikérnék maguknak”

2014. február 15-én a Jobbik a ma rendezvényközpontként működő esztergomi zsinagógában tartott kampánnyitó fórumot. A rendezvény ellen több civil szervezet rendezett tüntetést a zsidó hitközségek támogatásával, a tiltakozók az épület bejáratánál gyülekeztek, rendőri biztosítás mellett (a fórumot a Jobbik oldaláról a saját bevallása szerint is nemzetiszocialista nézeteket valló Tyirityán Zsolt által vezetett Betyársereg biztosította). A fórumon Pörzse arról beszélt, egyszer végre „lerendezhetnék” a konfliktust „rendőri biztosítás nélkül, mint nagyapáink idejében. Akkor nem is volt ekkora a szájuk.” A megjegyzés miatt a Tett és Védelem Alapítvány feljelentést tett.

Barikád

A Barikád és online kiadása, az Alfahir.hu gyakorlatilag a Jobbik hivatalos lapjaként üzemel. Mindkét lapra jellemző a zsidósággal és Izraellel kapcsolatos hangulatkeltés, a sajtótermék gyakran hangoztatja azt az elméletet, mely szerint Izrael Magyarország megszállására készül, esetleg egy vesztes háború esetén Magyarországra telepítené át lakosságát. Egy „Megfontolások a Jobbik ideológiai alapvetéséhez” című cikkben az Alfahír egyik publicistája kifejtette, hogy „a Jobbik ideológiájának négy elemre kellene épülnie: a tradicionalizmus, a monarchizmus, a turanizmus és a hungarizmus négyes alapjára”, és hogy „a Szálasi-féle hungarizmus tehát nem hogy megváltoztatható, hanem kötelességünk megváltoztatni, korszerűvé tenni.”

 

Tekintse meg a kapcsolódó cikkeket!